Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Wśród specjalistycznych akcesoriów dostępnych w naszym asortymencie są pieczątki z ekslibrisem, służące do oznaczania zbioru książek. To znakomity pomysł na niebanalny prezent dla bliskiej osoby, kochającej czytać, ale może być również stosowany przez antykwariaty, zajmujące się sprzedażą książek używanych, a także biblioteki, pilnujących swojej własności. Rozwiązania graficzne Zapewniamy pieczątki ekslibris, które można zamówić według przygotowanego szablonu, ale także umożliwiamy zaproponowanie własnego projektu, który będzie stanowił indywidualne oznaczenie własnego księgozbioru. W zależności od wybranej opcji, zróżnicowana jest też cena kupowanego produktu.

Pieczątka ex libris

Pieczątka ex libris
Pieczątka ex libris

Ekslibrisy to pieczątki graficzne mające na celu zabezpieczenie książki przed utratą, zagubieniem lub przywłaszczeniem. Sposób zaznaczania własności na książce ulegał w ciągu wieków różnym przeobrażeniom. Bibliofil jednak zaznacza swą własność za pomocą ekslibrisu – ozdobnego znaku graficznego, który ma nie tylko chronić książkę przed „pożyczającymi”, ale również za względu na swą wartość artystyczną stanowić jej dodatkową ozdobę. Posługiwanie się ekslibrisem świadczy o wysokim szacunku, potrzebach kulturalnych i dbałości o książki ich właściciela. Wykonujemy pieczątki ekslibrisy ze szczególną dbałością o szczegóły i odwzorowanie drobnych elementów graficznych. Umożliwiają nam to nowoczesne technologie, w których wykonujemy pieczątki. Doskonała rozdzielczość naszych urządzeń do 1000 DPI gwarantuje znakomite oddanie na odbiciu szczegółów graficznych projektu. Ekslibrisy wykonujemy z projektu klienta lub z projektu wykonanego przez nas. Zlecenia wyceniane są indywidualne. Ich cena zależy od wielkości oraz wybranego modelu pieczątki.

W ramach umieszczenia na książkach znaków Ex libris można stosować wiele personalizowanych stempli, które będą jednoznacznie wskazywać na jej właściciela. Z tego też powodu powinno się podać na niej imię i nazwisko posiadacza, dzięki czemu nawet po dłuższym czasie nie będzie problemem określenie, do kogo ona należy. Jesteśmy w stanie wykonać pieczęcie według w pełni spersonalizowanych oczekiwań naszych klientów co do zastosowanej grafiki.

Wymiary pieczęci

W pełni dostosowaną do preferencji klienta opcją jest również rozmiar, co do którego nie ma żelaznej zasady. Parametr ten jest w głównej mierze uzależniony od tego, jaki typ Ex librisu zostanie wybrany przez zlecającego, jaka zostanie zastosowana grafika. W dawnych czasach była to oznaka prestiżu osoby posiadającej kolekcję, dlatego też szczególnie dzisiaj może to być opcja, aby pozytywnie wyróżnić się spośród innych właścicieli książek.

Ex libris – gdzie umieścić?

Z reguły umieszcza się taką pieczęć na początku książki, czyli na wewnętrznej stronie okładki lub na stronie tytułowej. Wówczas zaraz po jej otwarciu można zapoznać się z informacją, kto jest jej właścicielem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby chociażby w celu jej ozdobienia dodać również takie oznaczenie w innych miejscach, w tym przykładowo na jej końcu, szczególnie że coraz częściej pieczątka Ex Libris pełni przede wszystkim funkcję ozdobną.

Rodzaje wykorzystywanych grafik

Ta kwestia również jest w pełni dostosowywana do gustu właściciela, ale także warto wziąć pod uwagę rodzaj książki oraz zakres tematyczny całej biblioteki jej właściciela. W ten sposób można wykorzystać spójny motyw, który nie będzie przypadkowy i jednocześnie będzie związany z tworzoną kolekcją.

Przykładowo w sytuacji, gdy księgozbiór dotyczy pozycji o tematyce militarnej, możliwe jest wykorzystanie przy tworzeniu pieczątki Ex Libris elementu wojskowego, choć jest to tylko jedna z opcji. Możliwe jest również zastosowanie innej grafiki, który będzie w jakiś sposób wskazywała na właściciela, a my taki projekt możemy zawsze wykonać na życzenie naszego klienta.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: Natychmiastowa wysyłka w dni robocze przy zamówieniu do godz. 14

Cena: 80,49 zł
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
szt.

Pieczątki Modico 6

Pieczątki Modico 6
Pieczątki Modico 6

Koniec z nudnymi pieczątkami firmowymi! Pieczątka Modico 6 pozwoli wyróżnić twoją firmę dużym odbiciem idealnej jakości. Wystarczy że do standardowej treści dodasz logo lub dodatkowy kolor a otrzymasz własną przenośną drukarnie materiałów reklamowych do wielkości 4/7cm. Fabryczny zapas tuszu na dziesiątki tysięcy odbitek, możliwość łatwego uzupełnienia oraz cicha i lekka praca oprawy, sprawiają że pieczętowanie staje się czystą przyjemnością. Nowoczesna forma, wyśmienita kolorystyka, ergonomia pracy, przyjemna w dotyku powierzchnia połączone z doskonałą jakością druku! Jeśli dbasz o środowisko, miłą wiadomością będzie fakt że przy produkcji tej pieczątki nie powstają żadne odpady i zapachy a zastosowany tusz to nowoczesny tusz na bazie wodnej. Zastanów się jak wiele możliwości daje Modico 6. Może wyjątkowy exlibris dla bliskiej osoby?

Rozmiar tekstu: 36/69 mm
Max. ilość wierszy: 1 – 9

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: Natychmiastowa wysyłka w dni robocze przy zamówieniu do godz. 14

Cena: 69,11 zł
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
szt.

Czym jest ex libris? To personalizowany znak znajdujący się na pieczątce, charakteryzujący się umieszczeniem imienia i nazwiska właściciela lub nazwy konkretnej organizacji, który jest nieodłącznym elementem oznaczania dużego księgozbioru. Pieczątka ex libris może zawierać indywidualny wzór stempla, który zaprojektujemy specjalnie na zamówienie. Klienci mogą też skorzystać z wyboru proponowanych wzorów, umieszczonych w formularzu do zamówienia wybranej pieczątki. Zapraszamy do składania zamówień na ex libris online – realizujemy zamówienia terminowo, na podstawie wytycznych klientów.

Nasza firma od lat profesjonalnie zajmuje się wykonaniem różnego rodzaju pieczątek, bazując na elementach doskonałej jakości i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach. Bazujemy na nowoczesnych urządzeniach, nieustannie śledzimy rozwój branżowego rynku i podnosimy swoje kompetencje. Ex libris na zamówienie to jedna z częściej wybieranych przez naszych klientów usług. Tego typu pieczątka będzie znakomitym pomysłem na prezent dla kreatywnej duszy, książkowego mola czy kolekcjonera niecodziennych gadżetów. Na stemplu można umieścić tak standardową informację, charakterystyczną dla ekslibrisu, jak i specjalną dedykację dla obdarowywanego.

Pieczątka ex libris – jak ją zamówić?

Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy specjalny formularz, który umożliwia personalizację ex libris online. Oferujemy gotowe, ciekawe wzory pieczątek, do których dodajemy imię i nazwisko lub nazwę instytucji. Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem całkowicie spersonalizowanej pieczątki, zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści z przyjemnością zaprojektują wzór specjalnie dla Państwa i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Wykonujemy pieczątki ex libris na zamówienie, wykorzystując do ich produkcji najlepsze komponenty. Wysoka jakość używanego podczas ich produkcji tuszu znacznie wydłuża okres użytkowania pieczątek. Pieczątka ex libris, wyprodukowana w AMB, odznacza się wysoką jakością wykonania samego stempla, na którym zostaje dokładnie odwzorowany każdy szczegół projektu. Zapraszamy do składania zamówień na wykonanie pieczątek lub pieczątki ex libris za pomocą wygodnego formularza, umieszczonego na naszej stronie internetowej.

Ex libris online

Dlaczego ex libris personalizowany to produkt absolutnie wyjątkowy? Jest to niecodzienne akcesorium, które może być na przykład prezentem dla przyjaciela - miłośnika literatury, naukowca, prawnika czy też właściciela antykwariatu książkowego. Polecamy naszą usługę zamówienia ex libris online według gotowego lub indywidualnie zaprojektowanego szablonu. Pieczątki ex libris projektujemy i wykonujemy z najwyższą starannością, terminowo realizując zamówienia naszych klientów. Działamy na terenie całej Polski.

Nasze wpisy

Sprawdź także

numeratory maszyny do pieczątek wizytówki akcesoria do pieczątek wizytówki pieczątki drewniane pieczątki pielęgniarskie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl